+90 (212) 220 8757 - 0532 705 43 40

Perpa Tic. Merkezi A Blok Kat:9 Daire:1200 Şişli/İstanbul

Top

Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Yangın merdivenleri “Çift kollu” yangın merdiveni ve “Dairesel” yangın merdiveni olarak ikiye ayrılmaktadır. Doğal afetler dışında da terör saldırısı gibi binaların hızla boşaltılmasını gerektiren durumlarda da kullanılan yangın merdiveni insan hayatı için yüksek önem arzetmektedir.Yangın merdivenlerin’de müşterilere çatı kaplaması, sahanlık ve basamak malzemesi, korkuluk tipleri ve boya konusunda değişik alternatifler sunulmaktadır.

YANGIN MERDIVENI GEREKLI BINALARIN KULLANIM SINIFLARI

 

Toplanma amaçlı binalar; tören, ibadet, eğlence, yeme-içme, ulaşım, araç bekleme gibi nedenlerle 50+ şahsın bir araya gelebildiği bütün binalar veya bunların bu amaçlarla kullanıldığı bölümlerini kapsamaktadır. Eğitim amaçlı binalar; ortaöğretim son sınıf’da dahil olmak üzere 6 veya daha fazla kişi tarafından günde 4 saat veya daha fazla bir süre, ya da haftada 12 saatten fazla bir süre ile eğitim amacıyla kullanılan binalar veya bunların bu amaçla kullanılan bölümlerini kapsamaktadır.

Sağlık hizmeti amaçlı binalar; zihinsel veya fiziksel bir rahatsızlık , yetersizlikten tedavisi veya bakımı veya küçük çocuklar, yaşlıların bakımları için kullanılan 4 veya daha fazla kişinin yatırıldığı binaları veya bu amaçla kullanılan bölümlerini kapsar.

Cezaevleri, Islahevleri; Çeşitli seviyeler’de özgürlükleri kısıtlanmış ve güvenlik sebebi ile kendi kontrolleri dışında eylemleri sınırlandırılmış bireylerin barındığı binalardır.

Konaklama Yerleri; Normal barınma amacıyla kullanılan, uyum maksatlı bölümleri bulunan binaları kapsar(oteller, moteller, yurtlar, apartman binaları, pansiyonlar ) Ticaret Amaçlı Binalar;Ticari malların teşhir ve satışı için kullanılan binaları kapsar.(alışveriş merkezleri, berber ve kuaför salonları, market ve süpermarket) Büro Binaları; İş amacıyla her türlü büro hizmetlerinin yürütüldüğü, hesap ve kayıt işlemlerinin ve benzer çalışmaların yapıldığı binalardır.( bankalar, belediye binaları, muayenehaneler, mahkeme binaları, üniversite ve 50 kişinin altındaki derslikler )

Bizlerle İletişime Geçmek İçin Tıklayınız.

Call Now ButtonHemen Ara